Zatrzymano jednego z najgroźniejszych narkobaronów w Meksyku

fot. Ángel Humberto Chávez Gastélum
0 3 920

Policji z Meksyku udało się zatrzymać jednego z najbardziej niebezpiecznych narkobaronów na całym świecie.

Meksykańskie siły federalne, po wieloletnich próbach zatrzymały jednego z najniebezpieczniejszych bossów narkotykowych, Angelo Humberto Chaveza Gasteluma, a także jego syna. Jego nazwisko było jednym z pierwszych na liście przestępców poszukiwanych przez policję amerykańską.

Chavez i jego syn, poza kierowaniem działaniami w grupie przestępczej, handlem, przemytem i dystrybucją narkotyków na wielką skalę, są także objęci aktem oskarżenia w sprawie dwóch morderstw w Meksyku. Jedna z ich ofiar była torturowana, a następnie została poćwiartowana. Ten brutalny akt został nagrany, a policji udało się przejąc video.

Boss narkotykowy na podstawie listu gończego zostanie wydany władzom amerykańskim.

fot. policyjna obława/pap

W operacji ujęcia Chaveza, wzięli udział członkowie meksykańskiej policji federalnej i agenci Prokuratury Generalnej. Otoczyli w nocy znaną restaurację „Mochomo’s” w mieście Queretaro, w której szef gangu przebywał wraz z synem i członkami swojej ochrony.

Meksykańskie media opisując operację aresztowania dobrze strzeżonego gangstera podały, że wzięło w niej udział „dwadzieścia jednostek różnych formacji policyjnych i militarnych”. Zamknęły one fragment głównego bulwaru w Queretaro, gdzie znajduje się restauracja. Chavez i jego syn przebywali tam z pięcioma innymi członkami gangu.

źródło: PAP

Zostaw odpowiedź