Zatrzymania gangsterów. Współpracowali z „Bukaciakiem”

0 965

W poniedziałek CBŚP aresztowało 10 osób podejrzanych o wprowadzenie do obrotu znacznych ilości substancji psychotropowych i środków odurzających.

 

Śledztwo w sprawie wykazało, że aresztowani mężczyźni w latach 2013-2014, prowadzili przestępcze interesy z członkami grupy osławionego gangstera „Bukaciaka.” Dwóm z zatrzymanych Robertowi G.ps. Kurczak i Tomaszowi M. ps. Miechu postawiono dodatkowo zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym, tzw. grupie „Szkatuły”.

Do aresztowań doszło na terenie Krakowa, Wrocławia i Zgorzelca. Mężczyźni byli całkowicie zaskoczeni wkroczeniem policji. W trakcie działań zabezpieczono narkotyki oraz długa broń. Na wniosek prokuratora wobec ośmiu podejrzanych sąd zastosował środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania. W stosunku do pozostałych zastosowano poręczenia majątkowe i dozory.

Centralne Biuro Śledcze Policji prowadzi wielowątkowe działania przeciwko zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym na czele, której stał niejaki „Bukaciak”. Dotychczas zarzuty w tej sprawie postawiono 150 osobom, z czego 80 tymczasowo aresztowano.

/broń palna znaleziona podczas akcji/cbsp.policja.pl

Nie wyklucza się kolejnych aresztowań.

Źródło: cbsp.policja.pl

Zostaw odpowiedź