Zaopatrywali brytyjskie gangi w narkotyki. Wpadli z kokainą za 20 mln funtów

Fot. zabezpieczone narkotyki o wartości 20 mln funtów, policja
0 4 688

Brytyjski sąd wydał wyroki w sprawie grupy przestępczej, która dostarczała narkotyki do gangów w Anglii, Szkocji i Walii. Wśród skazanych znalazł się były zawodnik największej organizacji MMA na świecie – UFC.

Bracia 52-letni Alan i 40-letni John Tobin kierowali grupą od 2016 do 2020 roku. Zaopatrywali oni gangi w całym kraju, sprzedając im głównie kokainę, ale także ogromne ilości heroiny, marihuanę i ketaminę. Pierwsze uderzenie w organizację przestępczą nastąpiło w 2018 roku wraz z przechwyceniem transportu wartego 20 mln funtów.

Na autostradzie M6 oddział funkcjonariuszy zatrzymał furgonetkę, w której miała znajdować się kokaina. Jak się okazało, narkotyki zostały ukryte w specjalnej skrytce w podłodze. Skonfiskowano wówczas 186 kilogramów kokainy czystej w 90%. Na jednej z paczek ujawniono DNA starszego z braci Tobin.

Jak ustalono w trakcie śledztwa, szefowie wysyłali kurierów z narkotykami wartymi miliony funtów z Merseyside m.in. do Londynu, Manchesteru, Yorkshire, Kumbrii oraz do Szkocji i północnej Walii.

Alan Tobin został skazany na 20 lat więzienia, natomiast jego brat John Tobin usłyszał wyrok 19 lat i 8 miesięcy pozbawienia wolności.

Dla gangu braci pracował m.in. były zawodnik UFC Rob Broughton. Jego zadaniem było przewożenie gotówki oraz odbieranie długów. Według śledczych chodzi o ogromne ilości pieniędzy, szacowne nawet na 30 milionów funtów.

Były sportowiec został skazany na 8 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności. Sędzia, który wydał wyrok, powiedział – „Nie mam wątpliwości, że mocno czujesz, iż zawiodłeś swoją rodzinę. Mam nadzieję, że kiedy wyjdziesz na wolność, na pierwszym miejscu będziesz stawiał dobro swoich bliskich”

Źródło Liverpool Echo
Zostaw odpowiedź