Współpracownik El Chapo postrzelony ponad 50 razy. Ranna została również jego 8-miesięczna córka

Fot. auto zniszczone w wyniku zamachu, mat. prasowe
0 1 474

W sobotę 26 grudnia w meksykańskim stanie Sonora doszło do zamachu, w którym zginęła jedna osoba, a 8-miesięczne dziecko zostało ranne.

Celem ataku był 47-letni Ignacio Paez Soto, rzekomy członek kartelu Sinaloa i współpracownik El Chapo. Przestępca znany jako 'El Nacho’ lub 'C1′ miał odpowiadać za operacje gangu na terenie stanu Sonora oraz kontrolował działania w takich miastach jak Sásabe, Alta, Pitiquito czy Caborca.

Co ciekawe, według meksykańskich gazet Paez w styczniu 2016 roku miał zostać skazany na 20 lat więzienia za przemyt narkotyków z Meksyku do Stanów Zjednoczonych. Wychodzi jednak na to, że przestępcy udało się uniknąć odsiadki. Nie wiadomo jednak w jaki sposób i kiedy wyszedł, czy być może uciekł na wolność.

Fot. Ignacio Paez Soto, mat. prasowe

Do zamachu na jego życie doszło w mieście Caborca, kiedy wraz z rodziną znajdował się w aucie zaparkowanym przed jednym ze sklepów. Napastnicy trafili 'El Nancho’ ponad 50 razy i nie dali mu najmniejszych szans na przeżycie. Jego żona nie odniosła żadnych obrażeń, natomiast 8-miesięczna córka została trafiona w ramię i natychmiast przetransportowano ją do szpitala. Nie wiadomo jednak, w jakim jest stanie.

W rozmowie z policją świadkowie przekazali, że grupa zamachowców wyskoczyła z Jeepa Cherokee i uzbrojona w wojskowe karabiny zaczęła strzelać w kierunku Volkswagena Passat należącego do Paeza.

Źródło: dailymail.co.uk

Zostaw odpowiedź