Wprowadzili do obiegu nawet 70 ton nielegalnego tytoniu o wartości 42 mln.

fot. przejęte papierosy, policja
0 805
Prokuratura Okręgowa w Łodzi prowadzi wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją Komendy Miejskiej Policji w Łodzi postępowanie dotyczące prania pieniędzy oraz nielegalnego wprowadzenia do obrotu tytoniu, co doprowadziło do uszczupleń podatkowych.

 

Na polecenie Prokuratury Okręgowej w Łodzi, funkcjonariusze Policji w Łodzi zatrzymali łącznie 8 osób, z czego 6 usłyszało zarzuty. 

Zatrzymania zostały poprzedzone przeprowadzeniem przez funkcjonariuszy Policji szeregu przeszukań w Łodzi i na terenie jednej z pobliskich miejscowości. Wynik tych czynności potwierdził przypuszczenia, że mogą tam się znajdować wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy. 

Najpoważniejsze zarzuty usłyszeli pozostający w związku małżeńskim 29 – latka i 35 – letni mężczyzna. Łączą się one z nielegalnym wprowadzaniem do obrotu nawet 70 ton tytoniu, co doprowadziło do uszczupleń podatkowych na kwotę ponad 42 milionów złotych. Podejrzani są także o pranie brudnych pieniędzy. Te same przestępstwa zarzucone zostały bratu 35 – latka. 

Wśród zatrzymanych jest także opiekunka do dzieci małżonków. Jej rola sprowadzała się do wyszukiwania osób, których dane wykorzystywane były do zakładania rachunków bankowych, gdzie trafiały pochodzące z działalności przestępczej pieniądze. Podejrzana jest ona o pranie brudnych pieniędzy, podobnie jak i dwie pozostałe zatrzymane osoby, na konta których trafiały „prane” środki. 

W oparciu o wyniki przeprowadzonych w ostatnim okresie przeszukań, a także o zebrany wcześniej materiał dowody ustalono, że zatrzymani małżonkowie prowadzili przestępczą działalność począwszy od marca 2010 roku i mogli spowodować uszczuplenia podatkowe na kwotę przekraczającą 42 milionów złotych. 

Prokurator wystąpił w stosunku do nich z wnioskami o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

Wszystkim podejrzanym grożą kary pozbawienia wolności do 10 lat oraz surowe grzywny.

źródło: pk.gov.pl

Zostaw odpowiedź