„Wojna z mafią” – serial o walce z mafią na Sycylii

fot.Wojna z mafią 
0 5 771

W pierwszych czterech sezonach serialu rozgrywających się w Palermo, oglądamy historię o walce, między państwem a mafią. Głównym wątkiem są relacje Claudie Mares – szefowej zespołu anty-mafijnego w Palermo i Rosy Abate , dziewczyny związanej z klanem mafijnym.

Obie kobiety łączy tragiczna przeszłość, która sprawiła, że ​​się spotkały, podzielone miłością do policjanta Ivana Di Meo. Wątek jest kontynuowany do czwartego sezonu. Akcje toczące się na ulicach Sycylii, obrazują nie tylko walkę policji z mafią ale również potyczki między klanami w Palermo.

Od piątego sezonu wydarzenia przenoszą się do Katanii . Bohaterem filmu jest po raz kolejny Rosy Abate, która została współpracownikiem wymiaru sprawiedliwości.

W siódmym sezonie bohaterami zostaje zastępca komisarza Davide Tempofosco i analityk finansowy Anna Cantalupo. Ósmy i ostatni sezon analizuje wydarzenia siódmego i koncentruje się na śmierci Tempofosco i powrocie do Katanii tajemniczego bossa.

W serialu nie brakuje nawiązań do historycznych wydarzeń związanych z mafią, jak zabójstwo sędziego Falcone, czy wzmianek o niedawno zmarłych bossach cosa nostry Toto Riinie i Bernardo Provenzano. Niewysoki budżet produkcji rekompensuje świetny klimat serialu.

 

Serial z polskim dubbingiem można oglądać na kanale TELE 5.

Ocena na Filmweb.pl : 8.3

 

Zostaw odpowiedź