Włoska policja udaremniła przemyt 270 kg heroiny

fot. część przejętej heroiny
0 1 450

Włoskiej policji udało się namierzyć i skonfiskować 270 kilogramów heroiny w porcie morskim w Genui we Włoszech. Jest to największa ilość tego narkotyku, którą udało się przejąć w ciągu ostatnich 20 lat.

Jak podaje policja, narkotyki były ukryte w kontenerach, w torbach z bentonitem (środek oczyszczający i odbarwiający). Do Włoch przypłynęły statkiem z Iranu. Miejscem, do którego ostatecznie miały trafić była Holandia, pod nadzorem policji część narkotyków właśnie tam została przetransportowana, a na miejscu zatrzymano dwie osoby.

Heroina została przejęta już 17 października, ale akcje kontynuowano, aż dotarła do Holandii.

Cała akcja namierzenia i przejęcia tak dłużej ilości kontrabandy była możliwa dzięki długiemu śledztwu oraz współpracy z organami ścigania i wymiarem sprawiedliwości Szwajcarii, Francji, Belgii i Holandii.

Jak podano wszystkie działania były nadzorowane i koordynowane przez Europejską Jednostkę Współpracy Sądowej – Eurojust.

Według Pułkownika Sandro Baldassarre z wydziału włoskiej policji do spraw walki z narkotykami, ta operacja potwierdziła, że Iran stanowi „główne skrzyżowanie szlaków przemytu heroiny, wracającej wyraźnie na rynek”.

Policja nie podaje czarnorynkowej wartości przejętych narkotyków.

źródło: startribune.com

Zostaw odpowiedź