Władze USA wypowiedziały wojnę gangowi Mara Salvatrucha – 13.    

0 3 082

Jeff Sessions, prokurator generalny Stanów Zjednoczonych zapowiedział, że grupa zadaniowa ds. Przestępczości zorganizowanej Departamentu Sprawiedliwości zniszczy MS-13 „tak jak zabraliśmy Al Capone z ulicy”.

Prokurator generalny Stanów Zjednoczonych dokonał porównania między MS-13 a gangiem z czasów prohibicji, na konferencji Międzynarodowego Stowarzyszenia Szefów Policji w Filadelfii. 70-latek powiedział mediom, że jego wydział sprawił, iż niszczenie MS-13 będzie priorytetem.

MS-13 jest międzynarodową grupą przestępczą, której zalążki kształtowały się już w latach 60. w dzielnicach Latynoskich, w Los Angeles.

Organizacja została założona przez uchodźców, którzy uciekli przed brutalną wojną domową w Salwadorze. Jej członkowie nadal pochodzą głównie z krajów Ameryki Środkowej, w tym z Hondurasu, Gwatemali i Meksyku.

Grupa działa obecnie w Ameryce Północnej i Środkowej, jednak dociera nawet do kanadyjskiego Toronto. Członkowie gangu są znani z przemocy i moralnego kodu opartego na brutalnej zemście.

/Członkowie MS-13 znani są z licznych tatuaży 

Pierwotnym celem gangu była ochrona salwadorskich imigrantów, z innych, znanych gangów w Los Angeles. Jednak teraz gdy nie ma już potrzeby nikogo chronić, gang wszedł w handel narkotykami, ściąganie haraczy, morderstwa, handel ludźmi i prostytucję.

Nazwa MS-13, oznacza Mara Salvatrucha 13. Mówi się, że jest to połączenie słowa Mara, co tłumaczy się jako gang, Salva, od Salvdor i trucha, co w ulicznym slangu oznacza spryt. Liczba 13 wzięła się stąd iż M jest trzynastą liczbą alfabetu.

Źródło:independent.uk

Zostaw odpowiedź