Wątpiliście? A jednak ! Ruszyły prace nad filmem o „Rodzinie Soprano”

0 709

Własnie oficjalnie ogłoszono rozpoczęcie prac nad kinowym prequelem „Rodziny Soprano”. Akcja filmu będzie toczyć się w latach ’60.

 

Scenariusz, z roboczym tytułem „The Many Saints of Newark”, został zakupiony przez New Line. Film przedstawiony zostanie na tle zamieszek w Newark w latach 60. XX wieku. Napisali go Chase i Lawrence Konner, którzy wcześniej pisali dla The Sopranos and Boardwalk Empire.

„David jest mistrzowskim gawędziarzem i my, wraz z naszymi kolegami z HBO, jesteśmy zachwyceni, że zdecydował się powrócić i powiększyć świat sopranowy w filmie fabularnym” –  powiedział prezes New Line, Toby Emmerich.

W 1967 r. W Newark doszło do zamieszek i przemocy, które doprowadziły do ​​śmierci 26 osób. Były one wynikiem długotrwałego poczucia pozbawienia praw wyborczych Czarnych, którzy byli rasowo wyprofilowani, poddani przemocy ze strony władz i odmówili możliwości. Podżegający incydent był aktem brutalności policji wobec czarnego taksówkarza.

Wśród bohaterów filmu znajdą się najprawdopodobniej takie postaci jak ojciec Tony’ego Johnny Boy, jego matka  Livia i wuj Junior.

źródło:The Guardian

Zostaw odpowiedź