Przed łódzkim sądem ruszył proces „Masy”. Grozi mu 10 lat więzienia

Fot. Jarosław S. ps. "Masa" mat. prasowe
0 7 194

30 lipca w czwartek przed Sądem Okręgowym w Łodzi rozpoczął się proces Jarosława S. vel Ł. ps. „Masa”, byłego członka grupy pruszkowskiej oraz świadka koronnego.

Masa jest podejrzany o popełnienie szeregu przestępstw. Prokurator zarzucił mu, że między 8 sierpnia a 30 września 2012 roku wyłudził za pomocą nierzetelnych dokumentów kredyty i pożyczki na łączną kwotę 668 515,51 zł w ośmiu bankach w Warszawie, Łodzi oraz innych miejscowościach na terenie województwa łódzkiego i mazowieckiego.

Miał on także wielokrotnie udzielać korzyści majątkowych w postaci środków anabolicznych oraz dwóch ton produktu grzewczego o wartości 1.479,10 zł Zbigniewowi G., pełniącemu funkcję Naczelnika Wydziału Wywiadu Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

Ponadto, zarzucono mu udzielenie korzyści majątkowej jednemu z urzędników, złożenie fałszywych zeznań, powoływanie się na wpływy w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Łodzi, oraz dokonanie oszustwa na szkodę właściciela firmy budowlanej, na kwotę 160 tys. zł.

Za zarzucane przestępstwa Jarosławowi Ł. grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Prokuratura Krajowa / Mafia PL

Zostaw odpowiedź