(VIDEO) Przemytnik wpadł z narkotykami za 13 mln złotych. Przewoził 272 kilogramy haszyszu

Fot. zabezpieczone narkotyki, KAS
0 2 973

Podkarpacka Krajowa Administracja Skarbowa udaremniła przemyt haszyszu. Do sprawy zatrzymano mężczyznę, który na trzy miesiące trafił do tymczasowego aresztu.

Funkcjonariusze podkarpackiej KAS z Korczowej skontrolowali samochód ciężarowy typu chłodnia, który wjeżdżał do Polski z Ukrainy. Zgodnie z dokumentami, kierowca przewoził ponad 20 ton mrożonek czarnego bzu.

Z pomocą urządzenia RTG funkcjonariusze wykryli, że podłoga naczepy była przerobiona i wykorzystana do przemytu. W podłodze były ukryte 272 kg utwardzonej żywicy konopi. Towar był zapakowany w 131 foliowych pakietach.

Badania przeprowadzone w laboratorium celno-skarbowym Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu potwierdziły, że wykryta substancja to haszysz. Biorąc pod uwagę stężenie obecnej w nim substancji delta-9-THC, z zabezpieczonego haszyszu można było przygotować 10 mln dawek odurzeniowych.

Dalsze czynności realizowane były przez funkcjonariuszy Zarządu w Rzeszowie CBŚP. Zatrzymano 54-letniego kierowcę samochodu ciężarowego. W Podkarpackim Wydziale Zamiejscowym Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Rzeszowie przedstawiono mu zarzuty przemytu znacznej ilości środków odurzających.

Sąd zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy – tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

Źródło: KAS

Zostaw odpowiedź