(VIDEO) Mazowiecki gang zarobił miliony złotych. Wprowadził na rynek ponad 700 kg różnych narkotyków

Fot. policja.pl
0 4 998

Ponad 700 kilogramów różnego rodzaju narkotyków mogło wprowadzić do obrotu 26 osób zatrzymanych podczas realizacji, jaką kilka dni temu przeprowadzili policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Stołecznej Policji. 21 z zatrzymanych osób decyzją sądu trafiło na trzy miesiące do tymczasowego aresztu, wobec 5 został zastosowany policyjny dozór.

Usłyszeli zarzuty

Na polecenie prokuratora Mazowieckiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie funkcjonariusze Komendy Stołecznej Policji zatrzymali 26 osób w śledztwie dotyczącym obrotu znacznymi ilościami narkotyków. Zatrzymania i przeszukania zostały przeprowadzone m.in w Nowym Dworze Mazowieckim, w Warszawie, Siedlcach, Sokołowie Podlaskim. Zatrzymani usłyszeli zarzuty i na wniosek prokuratora 21 podejrzanych trafiło do aresztu.

Prokurator Mazowieckiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie przedstawił zatrzymanym zarzuty dotyczące popełnienie przestępstw narkotykowych w tym m.in. dokonywania obrotu znaczną ilością narkotyków kwalifikowane z art. 56 ust. 3 ustawy i przeciwdziałaniu narkomanii oraz handlu bronią i amunicją kwalifikowane z art. 263 § 2 kk.

Z ustaleń śledztwa wynika, że przedmiotem obrotu były narkotyki w ilości co najmniej 300 kg mefedronu o czarnorynkowej wartości 1,2 miliona złotych, 100 kg amfetaminy o wartości 300 tysięcy złotych, 200 kg marihuany o wartości ponad 2,8 miliona złotych, 5 kg kokainy oraz tabletki ecstazy.

Czyny zarzucane podejrzanym zagrożone są karą nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

21 osób trafiło do aresztu

W trakcie przeszukania miejsc zamieszkania zatrzymanych policjanci zabezpieczyli, m.in. litr płynnej amfetaminy, kokainę i marihuanę oraz odczynniki chemiczne służące do produkcji amfetaminy. Dodatkowo funkcjonariusze znaleźli dwie jednostki broni palnej bez wymaganego zezwolenia oraz amunicję. Na poczet przyszłych kar policjanci zabezpieczyli ponad 150 tysięcy złotych.

Z uwagi na konieczność zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania, obawę matactwa oraz grożącą podejrzanym surową karę prokurator skierował wobec 21 podejrzanych wnioski o zastosowanie środka zapobiegawczego tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Sąd podzielił argumentację prokuratora, uwzględnił wnioski i zastosował areszt wobec wszystkich podejrzanych.

Wobec 5 podejrzanych prokurator zastosował środki zapobiegawcze m.in. w postaci poręczenia majątkowego i dozorów Policji.

Prokuratorzy nie wykluczają dalszych zatrzymań w tej sprawie.

 

Źródło Policja.pl
Zostaw odpowiedź