Uderzenie w 'Ndranghetę i Camorrę. Mafie straciły majątek warty miliard euro

fot. zdjęcie poglądowe
0 2 690

Włoskie służby przekazały informację o przeprowadzeniu realizacji w związku z dużym śledztwem dotyczącym działania zarówno mafii kalabryjskiej, jak i neapolitańskiej.

Funkcjonariusz Gwardii Finansowej wspierani przez karabinierów na wniosek prokuratury do zwalczania mafii zatrzymali 71 osób. Podejrzani usłyszeli zarzuty działania w organizacji przestępczej, prania pieniędzy i oszustw finansowych przy handlu paliwem.

Jak informuje Guardia di Finanza, w akcjach wzięło udział ponad tysiąc funkcjonariuszy. Działania nadzorowali agenci z Rzymu, Neapolu, Catanzaro i Reggio Calabria.

Jak podaje agencja prasowa ANSA, do sprawy zabezpieczono majątek, którego wartość została oszacowana na jeden miliard euro. Na wniosek krajowej prokuratury zajęte zostały liczne nieruchomości, spółki i konta bankowe.

Zatrzymano między innymi wdowę po Sergio Di Cesare, twórcy firmy Europetroli zajmującej się sprzedażą paliwa. Anna Bettozzi to znana postać, która aspirowała do gwiazdy pop. Śledczy twierdzą, że jest ona – „Niekwestionowanym liderem organizacji, osobą, która jest największym ekspertem, dzięki temu, czego nauczyła się od swojego męża”.

Kobieta miała kierować firmą w chwili kryzysu i dzięki współpracy z klanami Camorry sprawić, że wartość przedsiębiorstwa wzrosła z 9 do 370 milionów.

Źródło ANSA GDF
Zostaw odpowiedź