Udaremniono przemyt haszyszu o wartości 3,5 mln złotych

fot. funkcjonariusz przeszukując samochód z narkotykami, straż graniczna
0 1 622

Prawie 70 kg haszyszu przejęli funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej. Narkotyki o czarnorynkowej wartości 3,5 mln zł próbował przewieźć obywatel Rosji.

Mężczyzna zgłosił się do kontroli granicznej na wyjazd z Polski 21 listopada. Nienaturalne zachowanie kierowcy wzbudziło podejrzenie funkcjonariuszy, że w aucie może znajdować się nielegalny towar.
BMW X6 z 2015 roku, którym podróżował cudzoziemiec, poddano szczegółowemu sprawdzeniu. Straż Graniczna zwróciła się również do Służby Celno–Skarbowej o prześwietlenie samochodu przy użyciu urządzenia skanującego. Obraz z kamery ujawnił, że w bmw znajdowała się podwójna podłoga. W podłogowej skrytce schowanych było w sumie 68 zamkniętych hermetycznie paczek z suszem roślinnym. 

 

fot. przechwycone narkotyki, straż graniczna

Tester narkotyczny wykazał, że jest to haszysz. Łącznie zabezpieczono prawie 70 kg narkotyku o szacunkowej wartości około 3,5 mln zł.

46-letni obywatel Rosji został zatrzymany i tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Za popełniony czyn mężczyźnie grozi grzywna i nie mniej niż 3 lata pozbawienia wolności. Ponadto zatrzymano samochód o wartości około 250 tys. zł, w którym znajdował się nielegalny towar.

źródło: strazgraniczna.pl

Zostaw odpowiedź