Szefa gangu obcinaczy palców czeka kolejny proces

Fot. "Wojtas" przed jednym z procesów, materiały prasowe
0 28 702

Prokuratura oskarżyła Wojciecha S. ps. „Wojtas”, uważanego za bossa gangu obcinaczy palców o podżeganie do zabójstwa dwóch członków mafii mokotowskiej i udział w usiłowaniu zabójstwa.

Pierwszą ofiarą morderstwa był gangster „Jerry”, który podpadł bo za wskazaną przez niego ofiarę porwania zapłacono zbyt niski okup. Drugi zabity mężczyzna to „Szela”, który został uznany za słabe ogniwo i potencjalnego zdrajcę.

Wojciech S., znany jako „Wojtas” vel „Kierownik”, uważany jest za jednego z najgroźniejszych polskich gangsterów. Zdaniem policji i prokuratury to on dowodził tzw. komandem śmierci, które likwidowało konkurentów i zdrajców grupy mokotowskiej.

46-letni gangster aktualnie odsiaduje wyrok 15 lat pozbawienia wolności. Przed warszawskimi sądami toczą się procesy, w których odpowiada m.in. za udział w zabójstwie czterech osób i kierowanie brutalnymi porwaniami. W wyniku jednego z procesów oskarżony został skazany na dożywotnie pozbawienie wolności z możliwością zwolnienia po 40 latach. Sprawa jednak toczy się od początku z powodu popełnionych błędów proceduralnych.

W ostatnich dniach do Sądu Okręgowego w Warszawie trafił kolejny akt oskarżenia przeciwko Wojciechowi S. Prokuratura zarzuca mu podżeganie do zabójstwa dwóch członków „Mokotowa” oraz usiłowanie zabójstwa jednego z nich na przełomie 2002 i 2003 r. Wojciechowi S. grozi nawet dożywocie.

Źródło: TVP INFO, Rafał Pasztelański

Zostaw odpowiedź