Synowie El Chapo w 6 dni wybudowali i wyposażyli szkołę dla najbiedniejszych

Fot. szkoła stworzona przez synów El Chapo, mat. prasowe
0 4 683

Jak podają zagraniczne media, Ovidio Guzmán, Jesús Guzmán i Iván Guzmán postanowili zapłacić za stworzenie miejsca nauki dla osób, które nie mają dostępu do internetu, ani komputerów.

Prowizoryczna szkoła oznaczona inicjałami Joaquína 'El Chapo’ Guzmána została postawiona w 6 dni w północnej części Culiacán, stolicy stanu Sinaloa. Na otwarciu, które odbyło się 2 listopada, pojawiło się ponad 90 dzieci.

Synowie El Chapo z wiadomości mieli dowiedzieli się, że duża część uczniów nie jest w stanie kontynuować nauki, gdyż ze względu na koronawirusa lekcje są prowadzone online.

Quiñonez, która reprezentuje lokalną władzę i zajmuje się funduszami przeznaczonymi na edukację przyznała, że narkobaroni zaproponowali, że kupią teren wystawiony na sprzedaż i wybudują szkołę. Po skonsultowaniu tego z rodzicami uczniów, Quiñonez odmówiła, gdyż taki proces zajmie zbyt dużo czasu.

Los Chapitos postanowili jednak, że załatwią to sami i 27 października wezwali do siebie trzech młodych mężczyzn, których odesłali do pracy. Zakupili mundurki szkolne i buty dla 50 uczniów, dziewięć laptopów, cztery telewizory, dwa komputery, książki oraz inne urządzenia i przybory niezbędne do nauki.

– Nie oceniamy tych ludzi, ale doceniamy to, że nam pomogli, bo jak widzicie, jesteśmy bardzo biedni i nie mamy pieniędzy na to, żeby uczyć nasze dzieci. Dzięki pomocy będą mogły przynajmniej uczyć się matematyki i języków – powiedziała Claudia Beltrán, matka 7-letniej uczennicy.

Źródło: Daily Mail Online

Zostaw odpowiedź