Swoimi zeznaniami pogrążył Johna Gottiego. Teraz poprowadzi program o mafii

fot. Gravano, mat.prasowe.
0 5 781

Salvatore „Sammy the Bull” Gravano to znany na całym świecie underboss, za sprawą którego szef rodziny Gambino został skazany na dożywocie.

Gravano współpracował z Gottim, do momentu aresztowania w 1991 roku. Kiedy postawiono mu zarzuty związane z 19 morderstwami zdecydował się pójść na współpracę i w zamian za złagodzenie wyroku wydał swojego bossa.

„Sammy The Bull” opuścił więzienie jeszcze tego samego roku. Został włączony w pogram ochrony świadków, jednak po 4 latach wrócił do przestępczej działalności. W 2001 roku został skazany na 20 lat więzienia w związku z handlem narkotykami.

Gangster wyszedł na wolność w 2017 roku. Jest bohaterem kilku książek, a teraz poprowadzi program, którego produkcją zajęła się jego córka Karen Gravano znana m.in. z „Poślubione mafii”.

Premiera “Families of the Mafia” odbędzie się 9 kwietnia na kanale MTV. Program będzie składał się z 6 odcinków, a jego celem jest ukazanie jak złym wyborem jest przestępcza droga życia.

Fot. Salvatore Garvano i John Gotti

Od pewnego czasu Gravano kreuje swój wizerunek nie na kapusia, a wiernego mafioso, m.in. zeznając na korzyść swojego starego znajomego Franka Locascio, który został skazany wraz z Johnem Gottim.

„Sammy the Bull” swoje decyzje próbuje też tuszować zachowaniem nowojorskiego boss, które miało doprowadzać do wyniszczenia rodziny Gambino. Gangster w 2019 roku udzielił pierwszego od 22 lat wywiadu, w którym powiedział: „Ludzie wspierali to co robił. Ale on wyjawiając wszystko, wyrządził więcej szkody Cosa Nostrze, niż dziesięciu współpracujących świadków razem wziętych”.

Z powodu prowadzenia takiej polityki przez gangstera, w zwiastunie programu nie usłyszymy żadnej wzmianki o współpracy z rządem, czy przejściu na drugą stronę. Mafioso zostaje jedynie przedstawiony jako underboss rodziny Gambino.

Źródło: gangstersinc.ning.com

Zostaw odpowiedź