Skazany za zabójstwo „Pershinga” domaga się 35 mln odszkodowania

Fot. Ryszard Bogucki, TVP
1 2 849
Ryszard Bogucki, odsiadujący wyrok 25 lat więzienia za udział w zabójstwie „Pershinga”, żąda milionowego odszkodowania za niesłuszny areszt.

Bogucki domaga się zadośćuczynienia i odszkodowania za lata, które niesłusznie spędził w aresztach. Przebywał tam w 1993 do 1994 roku oskarżony o przestępstwa gospodarcze, oraz od 2002 do 2008 roku, zatrzymany do sprawy zabójstwa gen. Marka Papały. W obu tych sprawach został prawomocnie uniewinniony i dziś domaga się  35 mln odszkodowania.

Swój wniosek motywuje tym, że poprzez areszt stracił kontrolę nad firmami, co poskutkowało utratą ogromnego majątku.Sąd Apelacyjny w Katowicach uchylił wyrok I instancji; utrzymał zarazem decyzję o przyznaniu Boguckiemu jedynie 50 tys. zł zadośćuczynienia. Sprawa będzie jednak rozpatrywana ponownie.

Przypomnijmy – Ryszard Bogucki w latach ’90 był majętnym przedsiębiorcą zajmującym się handlem samochodami. W 1992 roku był głównym sponsorem konkursu Miss Polonia. Ponadto był właścicielem kantorów, sklepów i hoteli. Zaczął jednak nawiązywać kontakty ze światem przestępczym. Według ustaleń prokuratury 5 grudnia 1999 roku, wraz z Ryszardem Niemczykiem udał się do Zakopanego w celu zamordowania Andrzeja K. „Pershinga” – bossa grupy pruszkowskiej. Obaj mężczyźni za ten czyn otrzymali prawomocne wyroki – 25 lat pozbawienia wolności.

 

 

1 komentarz
  1. lennox lewis mówi

    Bogucki siedzi za darmo bo policjia wrobila go chodzilo o majatek jego policji

Zostaw odpowiedź