Są zarzuty dla zabójców Jaroszewiczów

0 725

fot.materiały prasowe

Spośród  trzech podejrzanych, dwóch należy do „gangu karateków”, ostatni jest jednym z osadzonych w krakowskim areszcie śledczym.

 

O zatrzymaniach dokonanych przez krakowskie CBŚP poinformowali w środę dziennikarze „Panoramy” i magazynu kryminalnego „997”.

Dwóch mężczyzn już przyznało się do tej zbrodni – poinformował w środę minister sprawiedliwości, prokurator generalny Zbigniew Ziobro.

– Wszystko wskazuje dzisiaj – oczywiście ta sprawa będzie rozstrzygana dopiero przez sąd, więc mówię tu dzisiaj o poziomie wysokiego prawdopodobieństwa – że prokuratorzy, policjanci pracujący nad tą sprawą dokonali przełomu i doprowadzili do postawienia zarzutów kryminalnych trzem sprawcom zabójstwa. Dwóch sprawców, którym ogłoszono zarzuty i przesłuchano jako podejrzanych w tej sprawie, przyznało się do popełnienia tej zbrodni, opisują szczegóły przebiegu przestępstwa zabójstwa oraz rabunku – mówił prokurator generalny. Dodał, że jeden ze sprawców „nie przyznał się, odmówił składania wyjaśnień”.

Małżeństwo Jaroszewiczów zamordowano w nocy z 31 sierpnia na 1 września 1992 r. w ich willi w warszawskim Aninie. Byłemu premierowi bandyci zacisnęli na szyi rzemienną pętlę. Przedtem go maltretowali. Jego żona, Alicja Solska-Jaroszewicz, zginęła od strzału w głowę z bliskiej odległości ze sztucera męża.

Na rozwiązanie sprawy zabójstwa Jaroszewiczów czekaliśmy 26 lat.

Źródło:  TVP INFO

Zostaw odpowiedź