Rozbito gang z Łodzi. Tysiące tabletek esktazy i 100kg kokainy

0 919

Policjanci z CBŚP zatrzymali i aresztowali 5 osób, podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej handlującej narkotykami.

 

Według ustaleń śledczych, gang na terenie województwa łódzkiego, wprowadzał znaczne ilości narkotyków do obrotu już od 2016 roku. W 2017 roku zatrzymano pierwszego z członków tej hermetycznej grupy. Mężczyzna odpowiadał za magazynowanie narkotyków i przekazywanie ich do dalszej sprzedaży. Podczas tamtej realizacji zarekwirowano 20 kg marihuany oraz 3,5 tysiąca tabletek ekstazy.

Podczas kolejnej akcji policjantów, zatrzymano „kuriera” grupy, który przewoził w specjalnej skrytce swojego auta kilogram marihuany i pół tysiąca tabletek ekstazy.

Do ostatecznego rozbicia grupy doszło 20.02.2018r. Zatrzymano pozostałych członków gangu i zabezpieczono kolejne ilości narkotyków. Suma summarum, w sprawie znaleziono i zabezpieczono 23kg marihuany, 4 tysiące tabletek ekstazy i 100 kg kokainy.

/cbsp.policja.pl

Aresztowanym mężczyznom postawiono zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz wprowadzenia do obrotu znacznych ilości środków odurzających.  Zabezpieczono od nich na poczet przyszłych kar ok. 65 tysięcy zł.

Sprawa ma charakter rozwojowy.

Źródło: cbsp.policja.pl

Zostaw odpowiedź