Raper Tekashi 6ix9ine współpracuje z władzami i wsypuje kolegów z branży

Fot. Raper na sali sądowej, materiały prasowe
0 9 483

Trwa głośny proces, z udziałem rapera, który aby uniknąć co najmniej 47-letniego wyroku, podjął współpracę z wymiarem sprawiedliwości.

W 2018 roku, wraz z pięcioma innymi osobami, 6ix9ine został aresztowany pod zarzutem czynnego udziału w gangu. W ramach działania w grupie przestępczej raper miał dopuścić się wymuszania haraczy, próby morderstwa, kradzieży oraz handlu narkotykami. Oprócz tego, zatrzymani mieli wdać się w uliczne strzelaniny z członkami innych gangów.

Adwokat oskarżonego zapewniał, że „Daniel Hernandez jest całkowicie niewinny. Jest artystą estradowym używającym gangsterskiego wizerunku w celu promowania swojej muzyki, ale nie czyni go to członkiem gangu”

Na początku tego roku Hernandez przyznał się do stawianych mu zarzutów i podjął współpracę z FBI.

Właśnie minął trzeci dzień kiedy Tekashi zeznaje w sprawie grupy Nine Trey Gangsta Bloods. Dotychczas raper wsypał swoich byłych kolegów, jednak to nie wszystko.

Świadek zeznał między innymi na niekorzyść takich artystów jak Cardi B, Trippie Redd, Jim Jones, potwierdzając ich przynależność do gangów.

Cała sprawa i zeznania młodego rapera są głośno komentowane przez wielu innych artystów, oraz celebrytów w całych Stanach. Na swoich profilach społecznościowych do sprawy odniósł się m.in. raper Snoop Dogg, sugerując, że młody artysta swoim zachowaniem podpisał na siebie uliczny wyrok śmierci.

Źródło: vulture.com

Zostaw odpowiedź