Raper „Fetty Wap” zatrzymany przez FBI podczas festiwalu muzycznego. Grozi mu dożywocie

0 5 405

W minionym tygodniu aresztowano popularnego amerykańskiego rapera. Artysta jest podejrzany o udział w grupie przestępczej, która przemycała narkotyki pomiędzy wybrzeżami.

William Junior Maxwell II znany jako „Fetty Wap” został zatrzymany we wtorek wieczorem w obiekcie New York’s Citi Field. 30-latek miał wziął udział w festiwalu „Rolling Loud” odbywającym się na stadionie drużyny New York Mets, jednak trafił, w ręce FBI, zanim miał okazję wejść na scenę.

W piątek stanął przed sądem w Central Islip i usłyszał zarzuty. Miał wchodzić w skład grupy przestępczej, która zajmowała się handlem narkotykami. Według śledczych podejrzani wprowadzili na rynek ponad 100 kilogramów środków odurzających, w tym kokainę, heroinę, fentanyl i crack.

Maxwellowi grozi od 10 lat więzienia do dożywotniego pozbawienia wolności. Raper nie przyznaje się do stawianych mu zarzutów.

Do sprawy w ciągu ostatnich miesięcy zatrzymano pięciu innych podejrzanych, w tym byłego strażnika służby więziennej. Gang od czerwca 2019 roku miał przemycać narkotyki z zachodniego wybrzeża i rozprowadzać je w New Jersey i Long Island.

W piątek organy ścigania przekazały, że do sprawy gangu zabezpieczono 1,5 mln dolarów w gotówce, 16 kilogramów kokainy, 2 kilogramy heroiny, tabletki fentanylu, cztery sztuki broni palnej, karabin oraz amunicję.

– Szlak narkotykowy w tej sprawie prowadził tysiące mil z zachodniego wybrzeża, tutaj, do naszego obszaru. Przyczynił się do uzależnień i epidemii przedawkowań, które wciąż niszczą życia mieszkańców – przekazał Michael J. Driscoll z FBI.

Prawnik rapera Navarro W. Gray w odpowiedzi na zarzuty oświadczył – Modlimy się o to, żeby wszystko okazało się wielką pomyłką – dodał, że liczy na to, iż Maxwell szybko wyjdzie na wolność, żeby móc udowodnić swoją niewinność.

„Fetty Wap”, który aktualnie przebywa w więzieniu Paterson w New Jersey, zyskał dużą sławę w 2015 roku za sprawą utworu „Trap Queen”. Singiel stał się hitem, a w 2016 roku nominowano go do nagrody Grammy.

Źródło New York Times
Zostaw odpowiedź