Raper 2 Chainz wpadł w konflikt z bratem Escobara. Może stracić nawet 10 mln dolarów.

Fot. 2 Chainz, mat. prasowe
0 4 987

Escobar Inc., firma stworzona przez kolumbijskiego przemytnika, a obecnie kierowana przez jego brata Roberto, miała złożyć pozew przeciwko amerykańskiemu artyście.

Jak podaje portal „TMZ” spółka żąda odszkodowania w wysokości co najmniej 10 milionów dolarów, w związku z bezprawnym wykorzystaniem nazwiska oraz wizerunku narkobarona.

Chodzi o restaurację w Atlancie, której właścicielem jest 2 Chainz. Raper nazwał swój lokal „Escobar Restaurant and Tapas”.

Prawnicy Roberto w złożonym w tym tygodniu pozwie przekazali, że wizerunek Pablo Escobara jest znakiem towarowym, a Amerykanin nie posiadana do niego żadnych praw.

Raper został oskarżony o nielegalne zarabianie i reklamowanie swojego lokalu nazwiskiem przemytnika. Jak dalej wymieniają prawnicy, w menu znajduje się danie „Escobar Crab Cakes”, a w sprzedaży pojawiły się nawet ubrania promujące restaurację.

Ponadto ponadto na ścianach znajdują się obrazy ukazujące kolumbijskiego narkobarona. Zdjęcie przedstawiające wnętrze lokalu można znaleźć na stronie escobaratlanta.com.

Poza odszkodowaniem firma żąda, aby 2 Chainz zmienił nazwę restauracji, zaprzestał reklamowania jej oraz jakiekolwiek innego bezprawnego wykorzystywania nazwiska i wizerunku Escobara.

Źródło: TMZ, Complex

Zostaw odpowiedź