Przemyciła 102 kg narkotyków i wstąpiła do policji. Śledztwo w tej sprawie zostało umorzone

Fot. zdjęcie podglądowe
0 5 148

Jak przekazał dziennikarz RMF FM, kobieta skazana za przemyt ogromnej ilości narkotyków po zakończeniu wyroku znalazła pracę w szeregach polskiej policji.

Mateusz Sławek z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. potwierdził, że w sierpniu 2020 roku do służby została przyjęta kobieta, która ma na swoim koncie wyrok za przemyt narkotyków. Została ona skazana przez sąd w Szwecji i karę odbyła poza granicami Polski. Jak podaje portal RMF 24, Polka przemyciła 102 kilogramy narkotyków.

Mimo wyroku kobieta bezproblemowo przeszła etap rekrutacji i sprawdzenie karalności kandydata w Krajowym Rejestrze Karnym.

Lubuska policja zapewnia, że wszystko zostało przeprowadzone zgodnie z obowiązującymi procedurami – Wobec tej kobiety także zostało przeprowadzone takie sprawdzenie, w wyniku którego okazało się, że nie figuruje ona w rejestrze karnym. Postępowanie rekrutacyjne zostało przeprowadzone kompletnie, w związku z powyższym, nie możemy tu mówić o żadnym uchybieniu osób odpowiedzialnych za proces rekrutacji do Policji.

Wobec funkcjonariuszki wszczęto postępowanie dyscyplinarne i została ona zwolniona w środę 17 lutego. Policja zawiadomiła prokuraturę, która ma ustalić, czy kobieta powinna odpowiedzieć za poświadczenie nieprawdy. Jak wiadomo, nikt w gorzowskiej komendzie nie poniesie konsekwencji w związku z zatrudnieniem przemytniczki.

Portal RMF 24 wyjaśnia, że wyrok nie był wpisany w żaden rejestr. Według karty karnej kobieta nie była wcześniej skazana. W wyniku śledztwa uznano, że nie popełniła przestępstwa, jednak powinna odpowiednio wcześniej ujawnić tę informację. Sprawę umorzono, a byłej policjantce nie grozi żadna kara.

Źródło RMF 24
Zostaw odpowiedź