Przejęto luksusowe wille, należące do rzymskiego klanu Casamonica

fot. włoska policja, jeden z członków klanu
0 2 561

W czwartek, włoska policja przejęła osiem luksusowych willi, które zostały nielegalnie zbudowane przez mafijną, romską rodzinę Casamonica, rezydującą na terenie Rzymu i Lazio.

Mający długą historię klan Casamonica, to jedna z najpotężniejszych i najstarszych rodzin, prowadzących działalność przestępczą na terenie Rzymu. Zdaniem śledczych, metody jej działania podobne są do tych, stosowanych przez „stare” włoskie klany.

W akcji wzięło udział 600 policjantów. Ze swoich domów na ulicę zostało wyrzuconych 30 osób. Wille był wyposażone w duże figury m.in ze złota czy porcelany, perskie dywany, ogromne wazy, kolumny i wiele innych luksusowych rzeczy. Wszędzie można było zobaczyć złote elementy a nawet malowidła na suficie.

fot. wnętrze jednej z willi

Nieruchomości zostaną zburzone jeszcze przed końcem roku. Były one nielegalnie zbudowane na terenach archeologicznych, naruszały miejską infrastrukturę, a także prawnie chronione tereny.

Do operacji przeciwko Casamonica, odniosła się burmistrz Rzymu, Virginia Raggi:

– „Dzisiaj jest historyczny dzień dla Rzymu i rzymian”, „kończymy wieloletnie nielegalne działalności i wysyłamy mocny komunikat klanowi”.

fot. malowidła na suficie imitujące dzieła Michała Anioła, włoska policja

O rodzinie Casamonica, zrobiło się głośno trzy lata temu, z powodu hucznego pogrzebu szefa klanu. Jego trumnę wieziono w pozłacanej karecie, przy dźwiękach muzyki z filmu „Ojciec chrzestny”, a z helikoptera zrzucano płatki róż.

źródło: reuters.com

 

 

 

 

 

Zostaw odpowiedź