Prostytutki w Niemczech proszą rząd o pomoc

fot. mat.pras.
0 6 360

W Niemczech, gdzie prostytucja jest legalna od końca lat 80′, władze zdecydowały o zamknięciu wszystkich lokali, w których oferowano usługi seksualne.

Ocenia się, że w kraju jest około 200 tysięcy kobiet, które są zatrudnione jako prostytutki. Z powodu pandemii narzekają one jednak na brak pracy i klientów.

W temacie wypowiedziała się Bleier Wilp rzecznik niemieckiego Związku Pracowników Usług Erotycznych i Seksualnych – „Wycofujemy się z branży z powodów bezpieczeństwa. Niektóre z nas wymagają od klientów dezynfekcji, co zdaniem ekspertów dobrze zapobiega zarażeniu w trakcie zbliżenia fizycznego”.

Część właścicieli domów publicznych kierują się z wnioskiem o pomoc do swojego rządu. Armin Lobsheid, do którego należy „Pasch” największy taki lokal w kraju, próbuje ratować swój biznes zwracając się do państwa o dotację od utraconych zarobków.

Z powodu zamknięcia lokali prostytutki ponownie zaczynając pracować nielegalnie, oferują swoje usługi w internecie, wychodzą na ulicę, czy też przyjmują klientów w prywatnych mieszkań. Taka sytuacja jest ciężka do skontrolowania przez służby i może doprowadzić do szybszego rozprzestrzenienia się koronawirusa.

Źródło: realnefakty.pl

Zostaw odpowiedź