Prokuratura złożyła zażalenie ws. „Słowika”. Warszawski sąd podjął decyzję

0 12 823

Sąd Okręgowy w Warszawie rozpatrzył zażalenie Prokuratury Krajowej złożone w związku z uchyleniem aresztu tymczasowego wobec Andrzeja Z. ps. „Słowik”.

Były boss gangu pruszkowskiego aktualnie jest oskarżony w czterech sprawach. Jedna z nich dotyczy działania grupy przestępczej na terenie aresztu śledczego na warszawskiej Białołęce. Podejrzani mieli tam rozprowadzać narkotyki oraz inne towary niedostępne za kratami.

– Mój klient jest oskarżony m.in. w dwóch tzw. sprawach VAT-owskich, ale jedna z nich jest dopiero w I instancji, a druga nawet tak naprawdę nie ruszyła, więc raczej nie ma zagrożenia, by mogło to zaszkodzić jego planom, związanym z branżą sportową – przekazała Julia Dekoninck adwokat „Słowika”.

Andrzej Z. przebywał w areszcie przez 15 miesięcy i wyszedł na wolność w grudniu 2021 roku. Prokuratura złożyła jednak zażalenie, argumentując, że dozór policyjny, poręczenie majątkowe w kwocie 200 tysięcy złotych oraz zakaz opuszczania kraju, to niewystarczające środku zapobiegawcze.

Sąd Okręgowy Warszawa Praga w tym tygodniu odrzucił zażalenie Prokuratury Krajowej. Oznacza to, że Andrzej Z. pozostanie na wolności.

Ponadto „Słowik” jest też oskarżony w sprawie gangu pruszkowskiego, który związał się z inną grupą, zajmująca się przestępstwami gospodarczymi, w tym wyłudzeniami VAT, na co najmniej 198 milionów złotych. W tej sprawie zarzuty usłyszeli także m.in. Leszek D. ps. „Wańka”, Krzysztof K. ps. „Kręcony”, czy Janusz P. ps. „Parasol”.

– Andrzej Z. to jeden z głównych oskarżonych w sprawie gangu pruszkowskiego i ochranianych przez tę mafię oszustów wyłudzających VAT – przekazał prokurator Marcin Lorenc w rozmowie z PAP.

Źródło: PAP

Zostaw odpowiedź