Prokuratura: Były prezes Wisły Kraków Damian D., od kilku tygodni współpracuje z władzami

Fot. Damian D., PAP
0 12 819

W Prokuraturze Regionalnej w Poznaniu zakończyły się czynności procesowe z udziałem osób podejrzanych, które zostały zatrzymane w związku ze śledztwem dotyczącym nadużycia uprawnień oraz niedopełnienia obowiązków przez osoby zobowiązane do zajmowania się sprawami majątkowymi spółki Wisła Kraków S.A. i wyrządzenia tym szkody majątkowej w mieniu spółki.

Wszystkie osoby podejrzane  usłyszały zarzuty popełnienia przestępstw związanych z wyrządzeniem spółce Wisła Kraków S.A. szkody majątkowej w wielkich rozmiarach w związku z zawieraniem niekorzystnych dla spółki umów, w tym doprowadzenia do przyznania członkom Zarządu spółki Wisła Kraków S.A. radykalnie zawyżonych wynagrodzeń.

Troje z podejrzanych usłyszało nadto zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej.

Po dokonaniu analizy zgromadzonego w śledztwie materiału dowodowego wobec podejrzanych: Marzeny S.-C., Anny M.Z. oraz Roberta S., prokurator skierował do Sądu Rejonowego Poznań Stare – Miasto w Poznaniu wnioski o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

Wobec podejrzanego Tadeusza C. zastosowane zostały środki wolnościowe w postaci poręczenia majątkowego oraz zakazu opuszczania kraju połączonego z zatrzymaniem podejrzanemu paszportu.

Podejrzanym, za zarzucone im przestępstwa, grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy i nie są wykluczone dalsze zatrzymania.

W sprawie zarzuty usłyszał także Damian D., były prezes Wisły Kraków w latach 2017-2018, a wcześniej między innymi prezes Stowarzyszenia Kibiców Wisły Kraków.

Mężczyzna  w kwietniu tego roku trafił do aresztu po tym, jak współpracę z policją podjął Paweł M. ps. „Misiek”.

Podejrzany od kilku tygodni współpracuje z wymiarem sprawiedliwości i składa zeznania obciążające zarząd Wisły Kraków, w tym m.in. Marzenę S.

Źródło: pk.gov.pl, tvn24

Zostaw odpowiedź