Pracownicy ambasady przyłapani na próbie przemytu. Zostali już odwołani

Fot. Zdjęcie podglądowe
0 1 457

Dmytro Kułeba Minister Spraw Zagranicznych z Kijowa odwołał dwóch pracowników ukraińskiej ambasady w Warszawie, którzy zostali schwytani na gorącym uczynku, kiedy próbowali dokonać przemytu.

Szef MSZ nazwał to skandalicznym przypadkiem. Przekazał także, że wskazane osoby zostały odwołane ze stanowiska i nie pracują już w ambasadzie.

„Korupcja jest wszędzie tam, gdzie są ludzie. Różnica polega tylko na tym, czy jest tolerowana. W MSZ nie jest” – zapewnił i dodał – „kto rzuci cień na ukraińską dyplomację, poczuje jego niedyplomatyczną reakcję”.

Osoby podejrzane o przemyt zostały zatrzymane przez funkcjonariuszy Straży Granicznej w niedzielę 28 marca. Byli pracownicy ambasady próbowali przeszmuglować duże ilości waluty, złota oraz papierosów.

Kułeba wspomina także o zasadzie domniemania niewinności, jednak jest gotowy na każdą decyzję, która zostanie podjęta na podstawie wyników dochodzenia.

„Jestem przekonany, że ważne jest wynoszenie takich przypadków na zewnątrz, upublicznianie ich. Musimy przełamać haniebne podejście – nie wynosić śmieci z domu. Trzeba je wynieść. W przeciwnym razie będziemy żyć w śmietniku” – napisał na Facebooku Kułeba.

 

Źródło Polsat News
Zostaw odpowiedź