Powstanie film Breaking Bad!

fot. breaking bad
0 1 820

Twórca serialu Breaking Bad zdołał przygotował scenariusz nowego projektu, do którego zdjęcia kręcone będą od połowy listopada do lutego w Nowym Meksyku. Jak poinformowano pędzie to pełnometrażowy film, osadzony w tym samym świecie co Breaking Bad. 

Szczegóły nie są na razie znane. Wiadomo, że Gilligan nie tylko przygotował fabułę, ale też stanie za kamerą projektu, który powstanie w ramach jego umowy z Sony TV. Ma on stanowić samodzielną opowieść w uniwersum „Breaking Bad”.

Nie jest jednak jasne, czy będzie to kolejny prequel czy może sequel. Nie wiadomo też, czy w obsadzie pojawią się Bryan Cranston i Aaron Paul. Za to producentami są Mark Johnson i Melissa Bernstein, którzy pełnili tę funkcję również przy „Breaking Bad”.

Portal The Hollywood Reporter podaje, że projekt nosi roboczy tytuł „Greenrier” i pomyślany jest jako 2-godzinny film. Strona nie wie jednak, czy realizowany jest on z myślą o telewizji czy może jednak kinie.

Z kolei Deadline podaje, że forma projektu nie została jeszcze ustalona i Gilligan dopiero w trakcie prac zdecyduje, czy będzie to film czy może jednak miniserial.

„Breaking Bad” to jeden ze sztandarowych seriali stacji AMC. Była to historia nauczyciela chemii, u którego zdiagnozowano raka. Mając przed sobą wizję zaledwie dwóch lat życia, Walter White wyzbył się skrupułów i by zapewnić swojej rodzinie byt po swojej śmierci wszedł na przestępczą ścieżkę związaną z handlem i produkcją narkotyków.

Serial doczekał się pięciu sezonów oraz prequela Zadzwoń do Saula. Zdobył dwa Złote Globy i 16 nagród Emmy.

źródło: https://www.filmweb.pl/news/

 

Zostaw odpowiedź