Potężni szefowie Cosa Nostry stracili majątek wart 150 milionów euro

Fot. Salvatore Lo Piccolo i Bernardo Provenzano, mat. prasowe
0 16 874

22 maja w piątek służby z Palermo przeprowadziły operację, której celem były niezabezpieczone dotychczas majątki dwóch szefów bossów mafii.

Jak podają włoskie media, rząd zajął setki nieruchomości w tym całe osiedla oraz kompleksy turystyczne. Zabezpieczone zostały także firmy działające na terenie Trapani oraz Palermo. Mafiosi stracili również skrytki, depozyty i konta bankowe.

Właścicielem wszystkich skonfiskowanych dóbr jest 72-letni Andrea Impastato z Cinisi. Śledczy są przekonani, że aresztowany w 2002 roku mężczyzna działał jako „słup”, na którego zapisano majątek dwóch potężnych bossów – Bernardo Provenzano i Salvatore Lo Picolo.

Pierwszy z nich był bossem klanu Corleonesi i został ujęty 11 kwietnia 2006 roku, po 46 latach poszukiwań. Od tego wydarzenia mieszkańcy Corleone obchodzą 11 kwietnia święto zwane dniem oswobodzenia. Mafioso zmarł 13 lipca 2016 roku. Włoska prokuratura przypisuje mu dokonanie lub zlecenie 127 morderstw.

78-letni Lo Piccolo jest natomiast jednym z największych mafiosów z Palermo. Gangster kierował przestępczymi działaniami ukrywając się przez 24 lata od 1984 do 5 listopada 2007 roku, kiedy to został aresztowany i skazany. Boss znaczną część swojego majątku zainwestował w nieruchomości, które teraz są konfiskowane przez włoski rząd.

Źródło: ansa.it

Zostaw odpowiedź