Potężna obława DEA na kartel z Jalisco. Ponad 600 osób aresztowanych

Fot. Billboard z wizerunkiem "El Mencho" znajdujący sie w San Francisco, materiały prasowe
0 13 727

Amerykańskie służby antynarkotykowe poinformowały o pomyślnie przeprowadzonej operacji, w wyniku której aresztowano setki przestępców należących do najpotężniejszego i jednego z najbardziej brutalnych karteli w Meksyku.

Ostatnie działania funkcjonariuszy wymierzone przeciwko grupie Cartel New Generation Jalisco to efekt sześciomiesięcznego śledztwa. Projekt Python zaowocował ponad 600 aresztowaniami, 350 aktami oskarżenia, a także skonfiskowaniem znacznej sumy pieniędzy i narkotyków.

Jak podaje DEA aktualnie najważniejszym dla nich celem jest szef kartelu CJNG, Nemesio Ruben Oseguera Cervantes znany jako „El Mancho”. Śledczym udało się schwytać m.in. jego syna, drugiego najważniejszego członka gangu Rubena Oseguera Gonzaleza „Menchito”. Natomiast ostatnim bardzo istotnym dla sprawy działaniem było aresztowanie córki narkobarona Jessice Johanna Oseguera Gonzalez, która także jest oskarżona o liczne przestępstwa popełnione będąc w szeregach kartelu.

10 milionów dolarów – to najwyższa w historii spraw narkotykowych nagroda, jaką oferuje amerykański rząd, za informacje, które doprowadzą do schwytania „El Mencho”.

W związku z poszukiwaniami niebezpiecznego przestępcy, w amerykańskich miastach widnieją bilbordy z wizerunkiem narkobarona oraz informacje o nagrodzie i kontakcie z DEA.

Źródło: dea.gov

Zostaw odpowiedź