Polska firma pomoże walczyć z gangiem Mara Salvatrucha

fot. członkowie MS-13, carrapide.com
0 10 245

Specjalna grupa do zwalczania przestępczości zorganizowanej Northern Virginia Gang Task Force, została właśnie klientem, wrocławskiej spółki DataWalk.

Produktem DataWalk, który ma ułatwić pracę amerykańskim służbom, jest platforma analityczna, pozwalająca na zarządzanie rozproszonymi danymi.

Będzie ona głównym systemem analitycznym NVGTF, i będzie łączyć wszelkie informacje o gangsterach przekazując je jednocześnie każdemu z 14 wydziałów NVGTF.

Głównym zadaniem i celem Northern Virginia Gang Task Force, jest zwalczanie latynoamerykańskiego gangu MS-13 (Mara Salvatrucha).

MS-13 jest międzynarodową grupą przestępczą, która powstała w latach 60. w dzielnicach Latynoskich, w Los Angeles. Organizacja została założona przez uchodźców, którzy uciekli przed brutalną wojną domową w Salwadorze. Jej członkowie nadal pochodzą głównie z krajów Ameryki Środkowej, w tym z Hondurasu, Gwatemali i Meksyku.

Grupa działa obecnie w Ameryce Północnej i Środkowej, jednak dociera nawet do kanadyjskiego Toronto. Członkowie gangu są znani z przemocy i moralnego kodu opartego na brutalnej zemście.

fot.Członkowie MS-13 znani są z licznych tatuaży 

Pierwotnym celem gangu była ochrona salwadorskich imigrantów, z innych, znanych gangów w Los Angeles. Jednak teraz gdy nie ma już potrzeby nikogo chronić, gang wszedł w handel narkotykami, ściąganie haraczy, morderstwa, handel ludźmi i prostytucję.

Nazwa MS-13, oznacza Mara Salvatrucha 13. Mówi się, że jest to połączenie słowa Mara, co tłumaczy się jako gang, Salva, od Salvdor i trucha, co w ulicznym slangu oznacza spryt. Liczba 13 wzięła się stąd iż M jest trzynastą liczbą alfabetu.

źródło: www.pb.pl,independent.uk

Zostaw odpowiedź