Policjant zastrzelony w środku dnia. Napastnik oddał kilka strzałów [WIDEO]

Fot. zdjęcie podglądowe
3 13 762

Jak informują polskie media, na Śląsku doszło do strzelaniny, w wyniku której zginął funkcjonariusz policji. Do zdarzenia doszło podczas kontroli drogowej.

Całe zajście rozegrało się w miejscowości Racibórz. Policja odpowiedziała na zgłoszenie dotyczące nieracjonalnego zachowania kierowcy. Na miejsce wysłano radiowóz, jednak mężczyzna zdążył odjechać.

Chwilę później został zauważony niedaleko stacji benzynowej. Do strzelaniny doszło przy ulicy Chełmońskiego. Funkcjonariusze interweniowali w związku z podejrzeniem, że kierowca jest pod wpływem alkoholu. Wówczas napastnik wyciągnął broń i oddał kilka strzałów. Kule trafił jednego z policjantów. Mimo reanimacji nie udało się go uratować.

Aleksandra Nowara rzeczniczka śląskiej policji wyjaśniła, że funkcjonariusze zatrzymali pojazd do kontroli. Kiedy kierowca szukał dokumentów, wyjął broń i oddał kilka strzałów do jednego z policjantów.

Funkcjonariusze byli w pełni umundurowani i poruszali się oznakowanym radiowozem. Teren został zabezpieczony, a na miejscu trwają czynności z udziałem prokuratora.

Napastnik, który zastrzelił mundurowego, według ostatnich wiadomości, jest już w rękach policji. Na ten moment służby nie podają więcej informacji. Rodzina zmarłego policjanta oraz jego partner z patrolu będą objęci pomocą psychologiczną.

Źródło Polsat News RMF 24
3 Komentarze
 1. Dalo mówi

  Szkoda chłopa wyrazy współczucia dla rodziny

 2. Józek kombajnista mówi

  O wy kurwy…. A rodziny zabirych przez bandytów w mundurach nie zasługują na psychologów?!

  1. Porządny obywatel mówi

   Ścierwa nie zasługują na psychologów. Wybrali drogę śmiecia więc nic im się nie należy. Za zabicie policjanta od razu dożywocie lub kara śmierci.

Zostaw odpowiedź