Policjanci ostrzelali ekipę filmową. Myśleli, że to przestępcy narkotykowi

Fot. Studio Lantica Pinewood, mat. prasowe
0 4 856

Do poważnej pomyłki doszło na Dominikanie. Lokalna policja ostrzelała samochód ekipy filmowej, gdyż wzięła ich za przestępców narkotykowych.

Jak podaje portal „Deadline” – „Według źródła incydent wydarzył się 2 września w środę”. Do zdarzenia doszło w okolicy Lantica Pinewood Dominican Republic Studios. Ekipa filmowa pojechała zbadać teren, aby znaleźć miejsca, w których można nakręcić sceny do nadchodzącego thrillera „Geechee”.

Lokalni policjanci antynarkotykowi ruszyli w pościg za autem, w którym znajdowali się filmowcy. W pewny momencie funkcjonariusze otworzyli ogień w kierunku ich pojazdu i przez jakiś czas trzymali na celowniku.

Policjanci potrzebowali chwili na to, by zdać sobie sprawę, a następnie potwierdzić przypuszczenia, że ostrzelali przypadkowe osoby. Agenci byli jednak pewni, że w samochodzie ekipy znajdują się członkowie zorganizowanej grupy przestępczej.

W wyniku akcji ranna została jedna osoba. Filmowiec został kilkukrotnie postrzelony, jednak nie odniósł poważnych obrażeń i po kilku dniach mógł opuścić szpital. Cała reszta zaangażowanych w kręcenie „Geechee” została odesłana do domu, a projekt tymczasowo wstrzymano.

Aby zbadać dokładnie sprawę, wszczęto śledztwo. Na ten moment nie wiadomo, czy studio zdecyduje się dokończyć film na Dominikanie. Policja zapewnia jednak, że do takiego incydentu więcej nie dojdzie, oraz gwarantuje pełne bezpieczeństwo, w trakcie dalszych prac.

Źródło: Deadline

Zostaw odpowiedź