Policja zlikwidowała fabrykę substancji psychotropowych, oraz przejęła narkotyki o wartości 21 mln zł

fot. zabezpieczone substancje, policja
0 1 414

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Świdwinie wykonując czynności operacyjne zmierzające do zwalczania przestępczości narkotykowej w ubiegłym tygodniu w jednej z miejscowości powiatu świdwińskiego ujawnili linię przeznaczoną do produkcji substancji psychotropowych.

Na skutek podjętych czynności zatrzymano osobę podejrzaną o niezgodne z obowiązującą ustawą wytwarzanie substancji psychotropowych w znacznej ilości.

W miejscu wykonywanych czynności policjanci zabezpieczyli ponad 73 kg skrystalizowanego gotowego do użycia narkotyku o nazwie ecstazy. Z takiej ilości niedozwolonych substancji można by wytworzyć ponad 240 tysięcy tabletek.

Czarnorynkową wartość narkotyku szacuje się na ponad 21 milionów złotych. Oprócz tego  zabezpieczono również kilkadziesiąt litrów substancji służących do produkcji substancji psychotropowych oraz specjalistyczne wyposażenie linii produkcyjnej.

W tej sprawie zatrzymano 60-letniego mężczyznę, któremu przedstawiono zarzuty wytwarzania oraz posiadania substancji psychotropowej znacznej ilości. Po wykonaniu niezbędnych czynności Sąd Rejonowy zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowanie na okres 3 miesięcy.

Zatrzymanemu mężczyźnie, grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

źródło: policja.pl

Zostaw odpowiedź