„Podróbki” warte 25 milionów złotych. Kierowca ciężarówki w rękach policji

0 673

fot.SG

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Bielsku-Białej ujawnili w ciężarówce ponad 18,5 tysiąca sztuk odzieży, obuwia i galanterii z podrobionymi znakami towarowymi znanych światowych marek.

 

Na drodze krajowej S1 funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Bielsku-Białej zatrzymali do kontroli samochód ciężarowy na polskich numerach rejestracyjnych. Ich uwagę zwróciła uszkodzona plandeka. Zamiast zadeklarowanego w dokumentacji przewozowej ładunku, w pojeździe znajdowało się 22 tony odzieży. 18 574 sztuk to odzież z podrobionymi znakami towarowymi znanych światowych marek.

Ekspert z zakresu autentyczności znaków towarowych, który przez kilka dni badał i wyceniał ujawniony towar, potwierdził, że odzież jest podrobiona. Jak wynika z wyceny dokonanej przez biegłego, gdyby zatrzymany towar trafił do obrotu jako oryginalny, to wartość jego sprzedaży wyniosłaby 25 milionów złotych.

/fot.SG

Dalsze czynności w tej sprawie prowadzić będzie Placówka Straży Granicznej z Bielska-Białej. Zgodnie z zapisami ustawy, prawo własności przemysłowej za wprowadzanie do obrotu towarów z podrobionymi znakami towarowymi o znacznej wartości grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

Zostaw odpowiedź