Po 9 latach zakończył się proces Psycho Fans. „Maślak” skazany na 15 lat

Fot. Psycho Fans, mat. prasowe
0 10 250

W piątek w Sądzie Okręgowym w Gliwicach zapadły wyroki w sprawie grupy przestępczej składającej się z członków Psycho Fans, pseudokibiców Ruchu Chorzów.

Proces rozpoczął się w 2012 roku. W sprawie przesłuchano ponad 300 świadków i przeprowadzono 130 rozpraw. Łącznie 16 oskarżonych odpowiedziało za sto różnych przestępstw, w tym włamania, kradzieże, rozbój, udział w ustawkach, handel narkotykami.

Działalność przestępców rozpoczęła się od ustawek. Następnie grupa przerodziła się w typowy gang. W kolejnych latach nawiązała ona współpracę z gangiem kibiców Wisły Kraków. Gang ostatecznie został rozbity w 2018 roku. Łącznie w całej sprawie przedstawiono zarzuty ponad 150 podejrzanym.

Gang od roku 2004 do 2010 dokonała blisko 100 włamań, na których zarobili ponad 2 miliony złotych. Grupa włamywała się do obiektów handlowych i biur na terenie całego kraju.

Pseudokibice odpowiedzieli również za pobicia, w tym m.in. zdarzenie, które miało miejsce w kwietniu 2010 roku. Zamaskowana grupa wyposażona w kije zaatakowała kibiców GKS Katowice, którzy akurat trenowali na terenie szkoły w Mysłowicach. Gang pobił kibiców i zniszczył ich samochody.

Głównym skazanym w tej sprawie jest Maciej M. ps. „Maślak”, który miał kierować gangiem. Usłyszał on wyrok 15 lat więzienia. Skazani zostali także m.in. Łukasz L., ps. Lucky i Maciej S., ps. Maciuś, zaliczani do członków zarządu gangu. Maciuś w trakcie śledztwa zdecydował się na współpracę z prokuraturą.

Poza Maślakiem pozostałym 15 podejrzanym sąd wymierzył kary od roku i trzech miesięcy do 14 lat pozbawienia wolności.

Źródło Polsat News
Zostaw odpowiedź