Nowe zarzuty dla Mameda Ch., min. zlecenie podpalenia aut i znieważenie policjantów

fot. Mamed Ch.,Twitter
1 18 431

Były zawodnik MMA, Mamed Ch. został zatrzymany wczoraj przy udziale Biura Operacji Antyterrorystycznych, na zlecenie Centralnego Biura Śledczego Policji i Prokuratury Krajowej na Warmii i Mazurach.

Sportowiec został zatrzymany w związku ze sprawią legalizacji kradzionych samochodów, jednak jak informuje portal TVP INFO, Mamed Ch. podejrzewany jest o znacznie więcej przestępstw.

Według serwisu, kolejne zarzuty dotyczą przede wszystkim „sprawstwa kierowniczego do podpalenia dwóch samochodów”, a także znieważenia funkcjonariuszy policji w Warszawie oraz „stosowanie przemocy wobec funkcjonariuszy i naruszenie nietykalności cielesnej”. Do tego czynu miało dojść w październiku 2018 r. w Olsztynie. Oskarżony miał zmusić policjantów do zaniechania zatrzymania i przymusowego doprowadzenia innej osoby.

Prokuratura skieruje do sądu wniosek o zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

Śledztwo, w którym jednym z podejrzanych jest Ch., prowadzi od półtora roku Śląski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach.

Prokuratorzy z „pezetów” zebrali dowody wskazujące na to, że Ch. jest zamieszany w paserstwo luksusowych samochodów, które kupował w Czechach od grup przestępczych zajmujących się m.in. wyłudzaniem samochodów z wypożyczalni.

Wśród luksusowych samochodów znajdowały się takie pojazdy jak Porsche Panamera, Range Rover Evoque, BMW M6, BMW serii 7.” – powiedziała rzeczniczka Prokuratury Krajowej.

Podejrzanemu grozi 5 lat więzienia.

źródło: PORTAL TVP.INFO

1 komentarz
  1. CisekZamosc mówi

    no to ładnie:)

Zostaw odpowiedź