Nie żyje Peter Gotti, były boss rodziny Gambino

Fot. Peter Gotti, mat. prasowe
0 5 813

Jak poinformowała amerykańska agencja prasowa, mafioso Peter Gotti zmarł w trakcie odbywania kary dożywotniego pozbawienia wolności.

Peter był bratem słynnego nowojorskiego bossa Johna Gottiego skazanego na dożywocie. Kiedy w 1999 do więzienia trafił także syn Teflonowego Dona, Peter miał stanąć na czele organizacji, a oficjalnym bossem został prawdopodobnie krótko przed śmiercią brata w 2002 roku.

Jeszcze na kilka dni przed śmiercią Johna do sądu trafił akt oskarżenia przeciwko Peterowi. Mafioso w 2003 roku został skazany na 9 lat i 4 miesiące więzienia m.in. za pranie brudnych pieniędzy oraz wymuszenia. W 2004 roku Gotti usłyszał kolejny wyrok. Tym razem w związku z poważniejszymi zarzutami. Mafioso za zamordowanie kapusia Sammy’ego Gravano, który pogrążył Johna Gottiego, miał oferować 70 tysięcy dolarów.

Według śledczych Peter wraz z Thomasem Carbonaro, który był członkiem ekipy Gravano w 1999 i 2000 roku próbowali zabić zdrajcę m.in. za pomocą domowej roboty bomby, czy broni myśliwskiej. Gotti został za to skazany na 25 lat więzienia, natomiast Carbonaro usłyszał znacznie większy wyrok 70 lat pozbawienia wolności.

W 2011 roku oficjalną pozycję bossa rodziny Gambino przejął Domenico „Italian Dom” Cefalù.

Prawncy Petera od dłuższego czasu starali się o przedterminowe zwolnienie ze względu na słaby stan zdrowia, jednak wszystkie wnioski były odrzucane.

Peter Gotti zmarł 25 lutego 2021 roku w więzieniu w Butner, w wieku 81 lat.

 

Źródło apnews.com
Zostaw odpowiedź