Nie żyje młoda gwiazda rapu. 19-letni „Einar” został zastrzelony. W ubiegłym roku padł ofiarą porywaczy

Fot. "Einar", mat. prasowe
0 17 003

Jak informują zagraniczne media, w Sztokholmie w miniony czwartek doszło do strzelaniny, w wyniku której zginął jeden z najpopularniejszych szwedzkich raperów.

Nils Kurt Erik Einar Grönberg, czyli „Einar” był znanym artystą, który na swoim koncie miał m.in. nagrodę Grammis, czyli szwedzki odpowiednik Grammy Awards. Ciało rapera zostało odnalezione po godzinie 22:50, kiedy lokalna policja dostała zgłoszenie o strzelaninie w porcie Hammarby. Na miejscu funkcjonariusze zastali zwłoki z raną postrzałową głowy i klatki piersiowej.

Jak przekazała rzeczniczka sztokholmskiej policji Carina Skagerlind, 19-latek zginął na miejscu. W okolicach portu świadkowie widzieli dwóch podejrzanych, którzy uciekali po strzelaninie, jednak na ten moment nikogo nie zatrzymano.

To nie jedyne szokujące wydarzenia dotyczące młodego rapera. W połowie lipca zapadły wyroki w jednym z największych procesów w historii Sztokholmu. Rozbicie zorganizowanej grupy przestępczej odpowiedzialnej m.in. za porwanie, handel narkotykami, posiadanie broni czy zlecenie i usiłowanie zabójstwa było możliwe dzięki rozszyfrowaniu komunikatora EncroChat.

Pośród osób, które usłyszały wyroki, jest m.in. jeden z najsłynniejszych szwedzkich raperów „Yasin”, muzyk, który ma na swoim koncie statuetkę artysty roku. Yasin w marcu 2020 roku zaplanował uprowadzenie 17-letniego wówczas „Einara”. 23-latek chciał zwabić Grönberga do studia, jednak finalnie do uprowadzenia nie doszło.

Skutecznego porwania „Einara” dokonał inny raper, 26-letni „Haval”. Napastnicy, którzy uprowadzili 17-latka, obrabowali go z biżuterii i zegarka o łącznej wartości 600 tys. koron. Próbowali również wymusić do niego 3 miliony koron. Ponadto „Einar” był torturowany, przykuty go kaloryfera i zgwałcony, a oprawcy udostępnili w sieci upokarzające zdjęcia.

Należący do gangu Shottaz „Yasin” został skazany na 2 lata więzienia, natomiast „Haval” usłyszał wyrok 10 miesięcy pozbawienia wolności.

O procesie jednego z największych gangów w Sztokholmie wspominaliśmy w MAFIA INFO. Poza raperami do grupy przestępczej należał również Ilija Jurković, który był uznawany za przyszłość szwedzkiej piłki nożnej. 24-latek zamiast na sporcie skupił się jednak na przestępczej karierze i usłyszał wyrok 11 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło glamrap.pl https://aftonbladet.se/
Zostaw odpowiedź