Nie żyje Frank Lucas – jeden z najbogatszych gangsterów Ameryki

fot. Frank Lucas, materiały prasowe
0 16 876

O śmierci byłego handlarza narkotyków poinformował w piątek jego bratanek. Lucas zmarł śmiercią naturalną w wieku 88 lat w New Jersey.

Frank Lucas swoją przestępczą działalność rozpoczął na początku lat 40 kiedy przyjechał do Nowego Jorku. Tam rozpoczął karierę pod okiem legendarnego gangstera z Harlemu, Bumpy Johnsona.

Po śmierci Johnsona w 1968 Lucas przejął kontrolę nad jego przestępczym imperium. Od tego czasu, do około 1975 był jednym z największych handlarzy heroiny w całych Stanach Zjednoczonych.

Swoje narkotyki ściągał z Azji, na podkładach samolotów wojskowych. Jego heroina była tańsza i czystsza niż ta, którą handlowała konkurencja. Sam Lucas twierdził, że jego narkotyki są czyste w 98-100%.

Przyciągnęło to uwagę policji, której w 1975 r. udało się doprowadzić do aresztowania Lucasa. Rok później został on skazany na 70 lat więzienia. Dzięki współpracy ze służbami na wolność wyszedł już w 1981 r.

Gangster został ponownie aresztowany w 1984 r. i skazany na 7 lat więzienia za handel narkotykami.

Po wyjściu na wolność został celebrytą. W 2007 r. powstał film  „American Gangster” na podstawie życia gangstera. Sam Lucas był zaangażowany w jego produkcję.

W 2000 roku Lucas w wywiadzie z „New York Times” przyznał, że w latach swojej przestępczej działalności był w stanie zarobić nawet milion dolarów dziennie.

Więcej o Franku Lucasie dowiesz się z poniższego filmu:

źródło: dailymail.co.uk, abcnews.go.com

Zostaw odpowiedź