Narcos: Rise of the Cartels – powstaje gra na licencji Netflixa

fot. "Narcos"
0 2 192

Kilka dni temu został opublikowany krótki zwiastun i pierwsze informacje na temat gry, na podstawie serialu o Pablo Escobarze.

Produkcja jest oparta na licencji serialu „Narcos”, stworzonego przez Netflix. Za jej opracowanie odpowiedzialne jest studio Kuju Entertainment.

Produkcja prezentuje wydarzenia, ukazane w pierwszym sezonie serialowego oryginału. Przypomnijmy, że jego fabuła podąża za dwójką agentów DEA, Steve’em Murphym oraz Javierem Peñą, którzy próbują powstrzymać, rosnące na ich oczach imperium narkotykowe Pablo Escobara. Możemy się spodziewać, że żadnej z tych postaci nie zabraknie w grze.

Gracz będzie mógł przejąć kontrolę nad Kartelem z Medellin lub funkcjonariuszami DEA. Podczas rozgrywki narratorem będzie serialowy El Patron, czyli słynny Pablo Escobar. Ponadto klimatyczny soundtrack do gry, jest inspirowany muzyką z serialowego pierwowzoru.

W Narcos: Rise of the Cartels akcję ukazano w rzucie izometrycznym. Głównym elementem rozgrywki są toczone w trybie turowym, starcia z przeciwnikami, w których sukces zapewnia przede wszystkim, umiejętne wykorzystywanie posiadanych zasobów i obiektów obecnych na polu bitwy.

Gra ma pojawić się na takich platformach jak PC, PS4, Xbox One i Nintendo Switch. Jej premiera zapowiedziana jest na trzeci kwartał przyszłego roku(lipiec – wrzesień 2019).

– „Narcos: Rise of the Cartels to dla nas bardzo ekscytujący projekt „- mówi Rosemary Buahin, dyrektor ds. marketingu w Curve Digital.

– „Uwielbiamy serial i dołożyliśmy starań, by gra pozostała wierna materiałom źródłowym: lokacjom postaciom, ubraniom, muzyce i nie tylko. Uważamy, że rozgrywka wypełniona akcją, z zasadami z turowych strategii, idealnie pasuje do świata Narcos.”

źródło: Curve Digital

Zostaw odpowiedź