Napad na jubilera w Katowicach. Łupem padły kosztowności warte kilka milionów.

Fot. Silesia City Center, mat.prasowe
0 8 371

W nocy z 15 na 16 lipca doszło do napadu na sklep mieszczący się w centrum handlowym w Katowicach. Złodzieje są nieuchwytni.

Około 3 w nocy rabusie wjechali Volkswagenem Passatem w drzwi wejściowe do Silesia City Center. Następnie zniszczyli witryny sklepu jubilerskiego Jubitom i zabrali biżuterie oraz zegarki.

Ochrona od razu wezwała policję. Wszystkie zabezpieczenia, które mamy, funkcjonowały ostatniej nocy tak jak w każdym innym dniu. – przekazała Iwona Mroczek, dyrektor SCC.

– Około godziny 3 rano w centrum handlowym przy ulicy Chorzowskiej. Sprawcy przy użyciu samochodu osobowego rozbili drzwi wejściowe centrum i z jednego ze sklepów jubilerskich dokonali kradzieży biżuterii i zegarków. Czynności w sprawie trwają. – potwierdziła mł. asp. Agnieszka Żyłka z KMP w Katowicach.

Cała akcja trwała zaledwie kilka minut. Jak podają złodzieje mogli wzbogacić się nawet o 4 miliony złotych.

Na ten moment mogę powiedzieć tylko tyle, że sprawców było kilku i byli zamaskowani. Poruszali się Volkswagenem Passatem w wersji kombi o piaskowym kolorze. Obława cały czas trwa przekazała mł. asp. Agnieszka Żyłka w rozmowie z Radio Piekary.

Źródło: Dziennik Zachodni / RMF24 / Radio Piekary

Zostaw odpowiedź