Największa chińska triada współpracowała z Polakami. Trzy osoby usłyszały zarzuty

fot. członkowie traidy
0 14 653

Jak podaje RMF FM największa chińska triada Sun Yee On współpracowała z Polakami, którzy zajmowali się międzynarodowym przemytem narkotyków na wielką skalę.

Informacje w tej sprawie CBŚP miało otrzymać od australijskiej policji. W wyniku śledztwa prowadzonego przez Prokuraturę Krajową ustalono, że na terenie śląska w grupie przestępczej działał Igor T., Tomasz N., Czesław M., oraz obywatel Czech.

Ich działalność rozpoczęła się w 2014 roku, kiedy Igor T., oraz Tomasz N., zdecydowali się na przemyt z Laosu do Holandii tysiąca litrów Safrolu (substancji do produkcji ecstazy).

Przemyt się nie powiódł, jednak Chińczycy zaproponowali Polakom współpracę przy szmuglowaniu MDMA. Tomasz N., Oraz Igor T., w 2015 roku zarobił 250 tysięcy euro na dostawie 60 kilogramów narkotyków do Australii.

Chińska grupa przestępcza współpracowała z polskimi przemytnikami do 2018 roku, kiedy pod koniec sierpnia policja zatrzymała Igora D.

Akt oskarżenia w tej sprawie trafił już do sądu. Prokuratura chce, aby Igor D., odpowiedział za 12 zarzutów, Tomasz N., 6, natomiast Czesławowi M., może usłyszeć 3 zarzuty.

W śledztwie pada także nazwisko Tse Chi Lopa, czyli najbardziej poszukiwanego przemytnika na świecie, znanego jako azjatycki El Chapo.

Źródło: RMF FM

Zostaw odpowiedź