Miliarder zastrzelony z kuszy. Padł ofiarą włamywaczy

Fot. Władimir Muragow, mat. prasowe
0 3 662

Jak podają zarówno zagraniczne, jak i polskie media, w Rosji doszło do ataku na bogatego biznesmena, który został bezwzględnie zamordowany.

Władimir Marugow to przedsiębiorca nazywany przez media „Królem kiełbasy”, gdyż był on właścicielem wielu zakładów mięsnych, w tym jednego z największych w kraju – Ozyorsky i Meat Empire.

Krwawa zbrodnia miała miejsce w poniedziałek nad ranem, około 40 kilometrów od Moskwy. Według ustaleń śledczych, do daczy Władimira Marugowa włamali się dwaj napastnicy, którzy zaatakowali miliardera, kiedy ten przebywał w saunie wraz ze swoją żoną.

Kobiecie udało się uciec i wezwać pomoc, jednak na to było już za późno. Kiedy służby pojawiły się pod wskazanym adresem, Marugow był już martwy. Na miejscu przestępstwa została odnaleziona kusza, którą oprawcy użyli jako narzędzia zbrodni.

Śledczy ustalili, że napastnicy włamali się do daczy, aby wyciągnąć pieniądze od Rosjanina. Najprawdopodobniej im się to nie udało, więc zastrzelili biznesmena i odjechali samochodem. Auto zostało odnalezione w okolicach miasta Istra.

Policja wszczęła śledztwo i próbuje ustalić tożsamość dwóch morderców.

Źródło: Polsat News / businessinsider.com

 

Zostaw odpowiedź