Meksyk: Funkcjonariusze wpadli w zasadzkę kartelu. 13 osób nie żyje

Fot. patrol na miejscu strzelaniny, mat. prasowe
0 5 475

W czwartek 18 marca meksykańskie służby poinformowały o ataku gangu narkotykowego, w którym zginęło kilkunastu funkcjonariuszy.

Krwawe wydarzenia rozegrały się około 140 kilometrów na południowy zachód od stolicy. Żołnierze kartelu przygotowali zasadzkę na służby, które przeprowadzały operację wymierzoną w gangi działające w regionie. W stanie Meksyk działa kilka grup, jednak na ten moment nie ustalona, która odpowiada za atak.

Uzbrojeni napastnicy zaczaili się i ostrzelali konwój sił bezpieczeństwa. W strzelaninie zginęło 13 osób – funkcjonariusze policji i agenci stanowej prokuratury.

Rodrigo Martínez-Celis stanowy minister bezpieczeństwa nazwał atak „zniewagą dla całego stanu Meksyk”. Polityk dodał, że sprawcy mogą spodziewać się odpowiedzi ze strony wszystkich możliwych służb.

Krwawe strzelaniny i ataki na policjantów to w Meksyku codzienność. W minionym roku z rąk przestępców zginęło ponad 500 funkcjonariuszy.

Głośne wydarzenia miały miejsce pod koniec 2019 roku, kiedy to w mieście wybucha wojna po tym, jak zatrzymano jednego z synów El Chapo – Culiacan zamienione w strefę wojny. Policja musiała wypuścić syna El Chapo (VIDEO)

W innej zasadzce członkowie kartelu CJNG próbowali zamordować szefa policji – Szef policji wpadł w zasadzkę kartelu CJNG. Zamachowcy podszyli się pod robotników drogowych (VIDEO)

 

Źródło BBC Polsat News
Zostaw odpowiedź