Ława przysięgłych łamała zakazy sędziego. Obrona El Chapo żąda sprawiedliwego procesu

fot. "El Chapo", DEA
0 2 960

Standardową praktyką przed każdym procesem jest ustalenie zasad przez sędziego i poinstruowanie przysięgłych. Jak ujawnił jeden zasiadających w ławie przysięgłych, w wywiadzie dla magazynu „Vice News”, zasady zostały złamane, a prawnicy Guzmana będą walczyć o ponowny proces.

Brain Cogan przez cały trwający blisko 3 miesiące proces przestrzegał ławę przysięgłych. Mieli oni „Trzymać się z daleka od jakichkolwiek gazet”, „Nie komunikować się w sprawie procesu, ani między sobą, ani z nikim innym” oraz jak powiedział sędzia „Żadnych postów, żadnego research’u na temat procesu, żadnego internetu”.

Według anonimowego przysięgłego, niektóre osoby miały łamać zakazy i regularnie przeglądać internet, social media oraz dyskutować między sobą na temat sprawy.

„Wiesz, że mieliśmy powiedziane, żeby nie przeglądać mediów na czas trwania procesu? Cóż, robiliśmy to” – czytamy w wywiadzie.

Sędzia Cogan zapowiedział, przesłuchania w sprawie rzekomego złamania zakazów. Natomiast prawnik El Chapo, Lichtman uważa, że jego klient został osądzony nieuczciwie i zapowiedział złożenie wniosku o ponowny proces. Ma na to czas do 28 marca, jeśli nowy proces nie zostanie ustalony, Guzman zostanie oficjalnie skazany 25 czerwca.

źródło: news.vice.com, rollingstone.com, washingtonpost.com

Zostaw odpowiedź