Kolejny policjant zatrzymany za napad na bank. Sterroryzował pracownicę, zabrał pieniądze i uciekł

Fot. zdjęcie podglądowe
0 2 340

To już kolejny funkcjonariusz policji, który odpowie za napad na bank. Kilka dni temu pisaliśmy o były zastępcy naczelnika wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu, który przez rok opracowywał szczegółowy plan. Cała operacja wyglądała jak film akcji, a policjant i jego grupa zrabowali 2,5 miliona złotych. Więcej o całym przebiegu napadu i śledztwie znajdziesz tutaj – Były policjant stworzył idealny plan napadu na kantor. Razem z kolegami zrabował 2,5 mln złotych

Prokuratura Okręgowa w Olsztynie przekazała, że we wtorek zatrzymano 43-letniego Marcina M., który jest funkcjonariuszem policji z komendy powiatowej w Piszu. Co ciekawe, mundurowy w 2019 zdobył nagrodę „Dzielnicowego roku”.

– Prokurator Okręgowy w Olsztynie przedstawił mu zarzut rozboju z bronią palną, który miał polegać na tym, że 3 marca w Rozogach, grożąc bronią palną, zabrał z banku spółdzielczego kilkadziesiąt tys. zł – wyjaśnił rzecznik prasowy Krzysztof Stodolny.

Zamaskowany policjant na początku marca wszedł do oddziału jednego z banków w Rozogach i przedmiotem, który przypominał broń, zastraszył kobietę pracującą w placówce, po czym zażądał gotówki. Funkcjonariusz policji ukradł kilkadziesiąt tysięcy złotych, dokładna suma nie została jednak ujawniona.

– Kobieta wydała pieniądze z kasy, po czym mężczyzna wyszedł i oddalił się w nieznanym kierunku – przekazała sierż. Joanna Manelska z komendy powiatowej w Szczytnie.

Na miejsce napadu wysłano grupę dochodzeniowo-śledczą oraz techników, którzy zabezpieczyli ślady i materiały dowodowe. Sprawdzono także zapis z monitoringu oraz powiadomiono patrole z pobliskich powiatów.

Mundurowego nie udało się schwytać od razu po dokonaniu napadu. Wpadł dopiero we wtorek 30 marca. Prokuratura skierowała do Sądu Rejonowego w Olsztynie wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanego na trzy miesiące. W środę wniosek ma zostać rozpatrzony przez sąd.

Źródło Polsat News
Zostaw odpowiedź