Kierowca BMW przewoził w aucie 10 kg amfetaminy

0 710

fot.policja

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Turku zatrzymali samochód BMW X5, w którym znaleźli ponad 10 kg narkotyków. Po badaniu okazało się, że jest to amfetamina. Mężczyzna który przewoził narkotyki został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy.

 

30 marca br. w miejscowości Krępa gm. Tuliszków policjanci z Turku zatrzymali samochód BMW X5. Wewnątrz samochodu policjanci ujawnili ponad 10 kg amfetaminy. Szacuje się, że czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków to ponad 400 tysięcy złotych.

Kierujący samochodem 39 latek został zatrzymany. Przedstawiono mu zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Wymieniony przyznał się do popełniania zarzucanego mu czynu. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Turku, Sąd Rejonowy w Turku zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu  na czas trzech miesięcy. Przestępstwo to zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 10.

/amfetamina.fot.policja

Zatrzymany mężczyzna pochodzi z terenu powiatu tureckiego, w ostatnim czasie mieszkał poza granicami tego powiatu i był uprzednio karany z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Obecnie funkcjonariusze szczegółowo wyjaśniają okoliczności tej sprawy.

źródło: wielkopolskapolicja.pl

Zostaw odpowiedź